Dieta może smakować! Spróbujmy diety pudełkowej

Niechciana, nielubiana, a czasami wręcz znienawidzona dieta. Trudno cieszyć się na myśl o odchudzaniu. O przepraszam… myśl o efektach potrafi już wywołać uśmiech na twarzy, ale to właśnie trud, z jakim trzeba mierzyć się po drodze sprawia, że często odpuszczamy w trakcie. Niestety kończymy nie tylko dietę, ale i kończy się era zdrowej sylwetki, bo powrót do nawyków żywieniowych sprzed odchudzania, nierzadko wywołuje efekt jo-jo. A przecież dieta może smakować!

Zdrowe posiłki dla każdego

Kiełki fasoli, soczewica, kabaczek, cukinia, hummus, warzywa gotowane na parze. Mamy tak duży ogrom możliwości przyrządzania wyśmienitych dań, nie tylko z zastosowaniem wymienionych produktów, że najbardziej wymagający są w stanie odnaleźć ulubione smaki. Zdrowe jedzenie, które przy okazji pozwala uporać się z nadmiarem kilogramów, może być również smaczne. I nic nie stoi na przeszkodzie, by przy tym pięknie się prezentowało. Jedzenie zaczynamy przecież od oceny wizualnej dania. Jeśli wygląda nieapetycznie, oczywiście będziemy dalecy od jego skosztowania, pomimo zapewnień o unikalnych walorach smakowych.

Posiłki dietetyczne mają być przede wszystkim niskokaloryczne, a przy tym sycące. Muszą dostarczać odpowiedniej ilości witamin, minerałów, ważnych związków roślinnych i pierwiastków, które decydują o prawidłowym funkcjonowaniu poszczególnych układów, jak i narządów. Sięgając po produkty dotąd niedoceniane, i przygotowując je w odpowiedni sposób, można bez problemu cieszyć się smakami i aromatami dań, które zachowają swoje walory odżywcze, będą zdrowe, ale i niskokaloryczne. Co jednak zrobić, gdy nasz tryb życia, praca zmianowa i brak czasu sprawiają, że nie można pozwolić sobie na długie zakupy i dużo czasu spędzanego w kuchni na gotowaniu?

Dieta pudełkowa – remedium na brak czasu

W dzisiejszych czasach, gdy mamy nadmiar obowiązków, a doby nie przybywa, zakupy i gotowanie niestety przestają być przyjemnością, a w napiętym grafiku dnia stają się udręką. Do tego, gdy zastanawiamy się nad odchudzaniem, dochodzi kwestia liczenia kalorii, stosowania się do odpowiednich proporcji, właściwego komponowania dań. Brak czasu nie musi być jednak wymówką dla odchudzania, bo z nieocenioną pomocą przychodzi dieta pudełkowa.

Firmy cateringowe nierzadko w swojej ofercie posiadają właśnie dietę pudełkową. Na czym to polega? Każdego dnia, wprost pod wskazany adres, dostarczane są posiłki na cały dzień. To dania układane pod okiem dietetyków i dostosowane do wymogów rodzaju diety, która została wybrana. Gdy w grę wchodzi dieta dla osób odchudzających się, można liczyć na zdrowe i wartościowe dania, ale o obniżonej kaloryczności.

Idealna opcja dla tych z nas, którzy naprawdę nie są w stanie wygospodarować czasu na przygotowywanie posiłków co trzy-cztery godziny, ale i dla tych, którzy nie potrafią bądź nie lubią gotować. Dieta pudełkowa może być również początkiem zmiany nawyków żywieniowych na stałe. Z pewnością będzie nauką i doświadczeniem, a efekty w postaci wymarzonej sylwetki, staną się naprawdę realne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge