Komplet mebli dziecięcych – bezpiecznie i przyjaźnie

Komplet mebli dziecięcych to najlepsze rozwiązanie do przestrzeni urządzanych z myślą o naszych pociechach. Za jednym zamachem mamy szansę kupić mebelki, które są funkcjonalne, a do tego świetnie się ze sobą komponują. To ważne, bo spójne aranżacje nie tylko cieszą oczy, ale i harmonia we wnętrzach maluchów jest potrzebna. Podpowiadamy, w jaki sposób wybierać meble dla dzieci.

Komplet mebli dziecięcych – nie tylko funkcjonalny

W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to, by meble dla pociech były funkcjonalne. Oferowały sporo miejsca na ubranka, zabawki, książeczki i całą gamę produktów pielęgnacyjnych. Wielokrotnie dysponujemy ograniczoną przestrzenią, więc komplet mebli dziecięcych, który nie zajmie zbyt dużo miejsca, a jednak pomieści w sobie sporo, jest najbardziej pożądany.

Funkcjonalność już mamy, a co z bezpieczeństwem? Gdy maluch dopiero wrócił do domu z mamą ze szpitala, najważniejszym miejscem będzie dla niego łóżeczko. Z czasem jednak zacznie raczkować, chodzić i sięgać coraz wyżej. Zajmować się zabawami, podczas których łatwo o upadek czy uderzenie się o jakiś element wyposażenia. Możemy zminimalizować ryzyko niebezpiecznych sytuacji, wybierając meble o zaokrąglonych rantach. Łagodnie zakończone, bez wystających elementów.

Ponadto komplet mebli dziecięcych powinien być tak skonstruowany, by zapewniał stabilność. Dziecko niestety jest w stanie oprzeć się o jakiś mebelek lub przewrócić go na siebie, jeśli jest zbyt lekki, wysoki czy stoi niestabilnie. Kolejno wypadki zdarzają się, gdy meble są pokryte łatwymi do zdrapania farbami, źle wykończonymi elementami, gdzie nietrudno o drzazgę.

Takie drobiazgi są bardzo istotne, bo przecież chodzi o bezpieczeństwo naszych maluchów. Tych najmłodszych, ale i starszych, których ruchy i zachowania podczas zabaw, są niezwykle trudne do przewidzenia.

Wysokiej jakości materiały

Meble dla dzieci muszą być wysokiej jakości, nie tylko po to, by przetrwały możliwie długi czas. To również kwestia zastosowanych materiałów, farb, lakierów. Naturalnych, nietoksycznych. Takich, które nie spowodują jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu, ze względu na zastosowanie groźnych substancji.

Bezpieczeństwo będziemy więc rozpatrywać dwojako. To z jednej strony finalne konstrukcje, stabilne i bez ostrych zakończeń, a z drugiej zaś wyeliminowanie groźnych dla zdrowia malucha substancji.

Dziecięca aranżacja

Na koniec pamiętajmy o tym, co znalazło się we wstępie. Harmonijna i spójna aranżacja sprzyja rozwojowi dziecku. Jest nie tylko piękna dla rodziców, ale i atrakcyjna dla dziecka. Pod każdym względem – kolorów, kształtów, faktur. W ten sposób tworzymy także metaforycznie bezpieczną przystań dla swoich pociech.

Pamiętajmy o tych wszystkich elementach wybierając komplet mebli dziecięcych, a na pewno zadowolimy własne gusta, jak i najbardziej wymagających, choć również najmłodszej grupy użytkowników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge