Prezent dla maluszka – kilka ciekawych podpowiedzi

Prezent dla maluszka - kilka ciekawych podpowiedzi

Rynek pełen jest różnorodnych ciekawych akcesoriów i zabawek dla dzieci. Jednak kiedy przychodzi ci kupić prezent dla maluszka, okazuje się, że nie wiesz co wybrać i bezradnie rozkładasz ręce. Wbrew pozorom wybór wcale nie jest prosty.

Znasz to uczucie, kiedy stojąc w sklepie przed półką z zabawkami, zastanawiasz się co wybrać dla swojego maluszka? Przyznam, że sama nie raz doznałam tego uczucia. Nie wynika ono bynajmniej z tego, że sklep dysponował wąskim asortymentem. Bynajmniej, półki sklepowe aż uginały się od różnego rodzaju zabawek. To, co dziś oferują nam producenci zabawek, przekracza najśmielsze oczekiwania.

Na co zwracać uwagę wybierając prezent dla maluszka?

W czasach naszego dzieciństwa sklepy z zabawkami były znacznie uboższe, a wiele zabawek, czy to z racji dostępności, czy też z racji ceny, musiało pozostać w sferze naszych dziecięcych marzeń. Dziś, stając przed półką z zabawkami, wielu rodziców przyznaje, że chętnie sami pobawiliby się tym, o czym kiedyś mogli tylko pomarzyć. Tu zaczyna się pułapka. Kupujemy zabawkę dla siebie, czy dla dziecka? Czasami odnoszę wrażenie, że rodzice zapominają, że ich pociechy mogą mieć zupełnie inne upodobania, fascynacje i zainteresowania niż oni sami.

Równie często zdarza się, że rodzice zapominają, że zabawka powinna służyć przede wszystkim zabawie. W trwającej od jakiegoś czasu modzie na zapisywanie dzieci już od najmłodszych lat na różnego rodzaju zajęcia dodatkowe oraz kupowanie wszystkiego, co opatrzone jest etykietą „zabawka edukacyjna” zapominamy, że przecież obok tych wszystkich akcesoriów dla dzieci, które uczą, powinno być też miejsce na zwykłą zabawę. Warto czasem spojrzeć na to wszystko z boku i zastanowić się, co tak naprawdę przynosi radość mojemu dziecku. Czy koniecznie będzie to kolejna mapa świata, czy może rower lub piłka, którą będzie mogło grać z rówieśnikami lub rodzicami.

Moje propozycje na prezent dla maluszka

Kupując zabawki dla dzieci, warto kierować się ich zainteresowaniami. Jeśli takowe trudno jest jeszcze zidentyfikować, można postawić na poszerzanie horyzontów i takie zabawki, które mogą obudzić w dziecku jakąś pasję. Jeśli dziecko jest zbyt małe na poszukiwanie pasji albo nadal nic nie przychodzi ci do głowy, mam jeszcze jedną propozycję: zabawkę, która  sprzyja aktywności ruchowej. W przypadku moich dzieci świetnie sprawdziły się: suchy basen z kulkami, namiot dla dzieci, hulajnogi, rowerki biegowe itp. Jeśli wybierzesz taki prezent dla maluszka, możesz mieć pewność, że dziecko będzie chętniej i częściej spędzało czas na aktywnych zabawach dworze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge