Przechowywanie kostek lodu w czasie imprezy

Jakie korzyści daje wiaderko do lodu?

Wiaderko do lodu to rozwiązanie bardzo wygodne i eleganckie. Doskonale sprawdza się do schłodzenia musującego szampana, jak i przygotowywania smacznych drinków. Efektownie zaprezentuje się na stole podczas uroczystego przyjęcia czy kolacji i doda spotkaniu splendoru. Pozwoli cieszyć się chwilą wraz ze znajomymi i przyjaciółmi bez konieczności ciągłego opuszczania spotkania w celu wydobycia z zamrażalnika kolejnej porcji lodu.

Chłodne napoje, orzeźwiające drinki oraz utrzymane w odpowiedniej temperaturze wino smakują znacznie lepiej niż te, które przyjmują temperaturę otoczenia. Zapewnienie właściwej  ciepłoty serwowanym trunkom możliwe jest dzięki zastosowaniu kostek lodu. W domowych warunkach, w celu ich uzyskania, najczęściej wykorzystuje się wbudowaną w lodówkę kostkarkę do lodu albo woreczki, które wcześniej należy wypełnić wodą. Otrzymane w ten sposób kostki lodu, niekiedy o zwykłym, innym razem o bardziej finezyjnym kształcie to podstawa w przygotowywaniu smacznych i dobrze schłodzonych trunków.

Przechowywanie kostek lodu

Kiedy już kostki lodu zostaną przygotowane, warto pomyśleć o ich odpowiednim przechowywaniu w trakcie planowanej imprezy. Niezależnie od rangi spotkania, najlepiej sprawdzi się w tym celu wiaderko do lodu. Dzięki niemu uroczystość zyska niezwykłą oprawę i stanie się bardziej eleganckie. Wiaderko do lodu to rozwiązanie idealne również podczas chwil spędzanych we dwoje. Podczas gdy wino będzie chłodziło się w wypełnionym lodem naczyniu, będziecie cieszyć się swoim towarzystwem bez konieczności ciągłego maszerowania do kuchni po schłodzoną butelkę trunku, w celu napełnienia kieliszka do wina.

Wygodnie i praktycznie

Wiaderko do lodu sprawdza się nie tylko podczas organizowanych imprez. Wyobraź sobie, że chciałbyś spokojnie odpocząć przed telewizorem ze szklaneczką whiskey z lodem w ręku. Czy kiedy już wysączysz przygotowany wcześniej trunek, będzie miał ochotę maszerować do kuchni w celu zrobienia następnego? Pomyśl zatem, o ile wygodniejsze jest wykorzystanie wiaderka do lodu, które może stanąć w zasięgu ręki.

Wiaderko do lodu doskonale sprawdzi się, gdy będziesz potrzebować lodu na tarasie, w ogrodzie lub w innych miejscach w czasie imprez plenerowych. W takim naczyniu spokojnie możesz zabrać ze sobą kostki lodu, nawet na nieco dalszą wyprawę, bez obaw, że szybko się rozpuszczą. To rozwiązanie wygodne, praktyczne i bardzo estetyczne. Wystarczy pomyśleć, o ile bardziej elegancko wygląda nakładanie kostek lodu za pomocą szczypiec z ładnego wiaderka, niż wrzucanie ich wprost z woreczka wyciągniętego z zamrażalnika.

Wiaderko do lodu dla każdego

Kiedy rozpoczniesz poszukiwania odpowiedniego wiaderka do lodu, może zaskoczyć cię bogata różnorodność asortymentu. Oprócz tego bowiem, że naczynia różnią się między sobą rozmiarem i pojemnością, to mogą charakteryzować się także odmiennym materiałem i zróżnicowanym designem. Wśród dostępnych na rynku naczyń spotkasz takie, które występują solo, jak i w duecie ze szczypcami, wykonane ze stali nierdzewnej albo szklane, charakteryzujące się stylem klasycznym lub niezwykle oryginalnym designem. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego dopasowanie naczynia do wymagań nabywcy nie powinno być trudne.

Kiedy już staniesz się szczęśliwym posiadaczem wiaderka do lodu, pamiętaj o właściwym sposobie jego czyszczenia. Odpowiednie użytkowanie zagwarantuje trwałość naczynia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge