Przygotowanie do podróży z dzieckiem – co warto kupić?

Podróże z dzieckiem wymagają dokładnego zaplanowania. Maluchy są wymagające, a im młodsze, tym więcej rzeczy rodzice muszą ze sobą zabrać. Nie obejdzie się bez odpowiedniego wózka, zabawek, akcesoriów do karmienia i pielęgnacji. Co warto kupić, aby podróże samochodowe, ale i samolotowe były przyjemnością, a nie udręką?

Spacerówka samolotowa zamiast klasycznej

Spacerówka to rodzaj wózka, na który decyduje się większość rodziców. Zwykle lekka, nadająca się do łatwego złożenia i rozłożenia. Na spacery idealna! Można zamiast niej wybrać wielofunkcyjny wózek, który będzie spełniał role wózka głębokiego, gondoli, a także spacerówki, ale podróże z takim akcesorium stają się dość uciążliwe.

Jeśli rodzice planują częste wyjazdy ze swoją pociechą, nie tylko samochodem, ale i samolotem, powinni postawić na spacerówkę samolotową. To taki typ wózka, który na co dzień spełnia funkcje klasycznej spacerówki, ale nadaje się do przewożenia nawet jako bagaż podręczny. Wybrany sklep dziecięcy jest nam w stanie zaoferować wózek samolotowy, który po złożeniu składa się z jednej części, zajmuje niewiele miejsca, a do tego jest lekki. Nie oznacza to jednak, że brakuje mu funkcjonalności. Nadaje się on do przewożenia dzieci ważących nawet do 22 kg, mimo masy jedynie kilku kilogramów, jaką osiąga po złożeniu.

Rodzice nie muszą się również martwić o estetykę takiego wózka. Z powodzeniem dopasują go do płci swojej pociechy, a także uwzględniając własne gusta.

Kontakt wzrokowy z dzieckiem podczas jazdy samochodem

Rodzic, który samotnie podróżuje samochodem wraz ze swoim dzieckiem, nie może zająć się nim w czasie jazdy. Takie wyjazdy stają się trudne dla malucha, który bywa marudny i niechętnie rozstaje się z mamą czy tatą – nawet na tak niewielką odległość. Z kolei rodzice zamartwiają się, co się dzieje z ich pociechą, która siedzi z tyłu. Woleliby mieć na nią oko. Jest na to sposób – lusterka do samochodu.

Do wyboru są zarówno lusterka wsteczne, które rodzicom pozwalają na obserwację dziecka usadzonego w foteliku z tyłu auta, jak i te montowane do samego fotelika. Takie akcesorium może być również atrakcją dla pociechy, która ma wiele frajdy, gdy może się przeglądać w lusterku.

Gdy można sobie pozwolić na kontakt wzrokowy z dzieckiem podczas prowadzenia auta, podróż staje się znacznie bardziej komfortowa. Lepiej znosi ją maluch oraz rodzic.

Organizery na fotele samochodowe

Warto zainwestować w organizery, które zakłada się na fotele samochodowe. Z jednej strony uchronią przed zabrudzeniami, kiedy to pociecha będzie wierzgać nóżkami. Z drugiej zaś liczne przegródki pozwolą na przechowywanie zabawek, akcesoriów do pielęgnacji, przekąski czy butelki z napojem dla dziecka.

Organizery tego typu są wygodne i proste w zastosowaniu, nadają się do każdego auta, a spory wybór sprawia, że najbardziej wymagający rodzice będą usatysfakcjonowani z zakupu.

Niewielkim kosztem możemy sprawić, że podróże samochodem i samolotem będą przyjemne i bezproblemowe – dla rodziców oraz ich dzieci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge