Wózek dziecięcy – skorzystaj z naszych wskazówek!

Spośród elementów dziecięcej wyprawki największe koszty rodzice ponoszą kupując wózek. Bez niego nie mogą się obejść, ale finanse to tylko jeden z wielu aspektów, które należy wziąć pod uwagę. W końcu podczas spacerów i przemieszczania się z maluszkiem, liczy się wygoda zarówno rodziców, jak i najmłodszej pociechy. Co należy wiedzieć o wózkach?

Wózki wielofunkcyjne – dlaczego warto?

Maluszki spędzają bardzo dużo czasu w wózku. W pierwszych miesiącach życia głównie śpią, a więc przyjmują pozycję leżącą. Z czasem zaczynają siadać, dlatego potrzebują jeszcze większego komfortu w wózkowej gondoli. Ani się obejrzymy, a ich rączki będą wędrować do wszystkiego naokoło, by poznać każdą cząstkę świata. Wychodzi na to, że potrzebne są niejako trzy rodzaje wózków. Rodzice wybiorą zatem gondolę, spacerówkę, ale i wózek głęboki.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by nabywać nowy wózek o odmiennych funkcjach, w zależności od wieku dziecka. To jednak oznacza częstsze i większe wydatki. Zamiast tego rodzice mogą postawić na wózki dziecięce 3 w 1 dostępne w Wozki-foteliki.pl. Są one w stanie posłużyć młodszym i starszym dzieciom, nawet przez kilka lat.

Kilkumiesięczne dziecko będzie korzystać z typowego wózka głębokiego. Alternatywą jest gondola. W takich wózkach można swobodnie spacerować z maluszkami. Za jakiś czas dziecko zacznie powoli siadać, dlatego wózek 3 w 1, który daje szansę na zmianę pozycji leżącej na półleżącą lub siedzącą, będzie idealny. Z kolei odpinana gondola posłuży jako nosidełko, a nawet łóżeczko turystyczne. Tego typu wózek równie dobrze sprawdzi się w roli typowej spacerówki.

Wygodny, czyli jaki?

Wózek dla dziecka musi być wygodny przede wszystkim dla niego, ale nie można zapominać o rodzicach. To oni będą się zmagać z nierównymi chodnikami podczas spacerów, rozmaitymi przeszkodami, a także koniecznością ochrony swojej pociechy przed warunkami atmosferycznymi. I wreszcie przyjdzie im nosić ze sobą długą listę akcesoriów do pielęgnacji, karmienia lub zabaw.

Wygodny wózek musi być zatem wykonany z odpowiednich materiałów. Wpłyną one na trwałość i żywotność wózka. Zapewnią ochronę niezależnie od tego, jaką pogodę rodzina zastanie wychodząc na zewnątrz. Nie bez znaczenia pozostaje łatwość utrzymania w czystości. To wszystko są w stanie zapewnić wózki wybierane u sprawdzonych i polecanych producentów.

Na komfort użytkowania wpływać będą dodatkowe akcesoria i funkcjonalności. Wśród nich znajdą się elementy, takie jak wszelkiego rodzaju uchwyty, doczepiane torby i torebki. Dzięki nim rodzice będą mieli pod ręką wszystko to, co niezbędne. Szybko odnajdą produkty do pielęgnacji. Bezpiecznie odłożą butelkę z jedzeniem dla maluszka, a podczas poruszania się po nierównym terenie, nic nie będzie wypadało poza wózek.

Bezpieczeństwo

Wózek dziecięcy musi być pozbawiony jakichkolwiek ostrych elementów. Rodzice podczas przyglądania się wózkom w sklepach, powinni zwrócić uwagę na łączenia, sposób przymocowania dodatkowych akcesoriów i ogólną solidność wykonania. Od tego zależy, czy maluszek nie będzie narażony na urazy.

Komfortowe, ale i bezpieczne poruszanie się po terenach zewnętrznych, są w stanie zapewnić odpowiednie koła. Innych bowiem wymagają spacery po chodnikach, miejskich ścieżkach, a odmiennych, gdy w grę wchodzi przemieszczanie się po nieutwardzonych drogach. W pierwszym przypadku można postawić na lekkie wózki o kołach średniej wielkości. W drugim zaś potrzebne są większe koła, przynajmniej z tyłu wózka, najlepiej pompowane. Ten dobór kół to również kwestia bezpieczeństwa, bo stabilne poruszanie się po terenie, chroni przed wypadkiem z wózkiem.

Rozmiar i waga

Duże i ciężkie wózki sprawiają problemy podczas ich wnoszenia i znoszeniach po schodach. Ponadto zajmują sporo miejsca w mieszkaniu, a wkładanie do bagażnika może być uciążliwe. Nie będą jednak przeszkodą w użytkowaniu, jeśli w grę wchodzi przechowywanie w domu, bez potrzeby wnoszenia i znoszenia po schodach. W mieszkaniach zaś lepiej sprawdzą się lżejsze i mniejsze wózki. Będą także łatwiejsze do transportu w samochodzie.

Wózek dziecięcy to jeden z najważniejszych elementów wyprawki maluszka. Zwróćmy uwagę na wszystkie z powyższych aspektów podczas ich wybierania. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych dylematów. Zakupy nie pochłoną całego budżetu przeznaczonego na wyprawkę, spacery będą przyjemnością dla całej rodziny, a sam wózek posłuży młodszym, a nawet starszym dzieciom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge