Wyciskarka do soków i wyciskanie na zimno

wyciskarka do soków

Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej wagi, jaką dla naszego zdrowia ma bogata w wartościowe składniki odżywcze dieta, wyciskarki stają się coraz bardziej pożądanym w naszych kuchniach urządzeniem. Wielu konsumentów rozumie, jakie możliwości daje wyciskarka i dlaczego lepiej spełnia wymagania osób, które dbają o zdrowe odżywianie, niż sokowirówka. W rozważaniach nad kupnem wyciskarki często pojawia się jednak pytanie, które urządzenie będzie najlepsze.

Szeroki asortyment dostępnych na rynku wyciskarek rzeczywiście mógł ten wybór uczynić trudnym. Najwięcej problemów mają osoby, które nie wiedzą, czym charakteryzują się poszczególne typy urządzeń i na co zwracać szczególną uwagę. Aby przybliżyć nieco temat wyciskarek, postanowiliśmy przedstawić najnowszy produkt marki Kuvings.

Kuvings D9900 – najnowszy na rynku

To najnowsza wyciskarka marki Kuvings. Cechuje ją wiele udogodnień, które wprowadzono w porównaniu z poprzednimi modelami. Eleganckie wykończenie urządzenia oraz jego opływowy kształt sprawiają, że wyciskarka świetnie komponuje się z nowocześnie urządzonymi pomieszczeniami. Na tle innych wyciskarek wygląda bardzo elegancko, wręcz luksusowo.

Kuvings D9900 jest wyciskarką pionową, dlatego na blacie kuchennym zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i, o ile dysponujemy wystarczającą ilością przestrzeni, może na stałe stać się eksponowanym urządzeniem.

Krótka charakterystyka Kuvings D9900

Urządzenie posiada szereg cech, które sprawiają, że obecnie można je nazwać jednym z najlepszych, dostępnych na rynku wyciskarek do soków. Niezwykle szerokie wejście wlotowe na owoce to ogromne udogodnienie, które sprawia, że owoce i warzywa wyciskać można bez ich uprzedniego krojenia na mniejsze kawałki.

Co jeszcze niezwykłego jest w najnowszej wyciskarce marki Kuvings? – Zastosowana technologia. Choć możliwość wolnoobrotowego wyciskania na zimno znana jest również z innych, dostępnych na rynku urządzeń, to prędkość obrotowa prasy ślimakowej na poziomie 50 obrotów na minutę rzeczywiście wydaje się fenomenalnym wynikiem. Dlaczego jest to takie ważne? Oczywiście z uwagi na wartości odżywcze zawarte w uzyskanym soku.

Wolnoobrotowe wyciskanie na zimno sprawia, że sok nie jest nagrzewany oraz utleniany, dzięki czemu nie traci witamin i innych wartościowych związków. Jest bogaty nie tylko w witaminy, ale także ważne dla naszego zdrowia składniki mineralne i fitozwiązki. Tak wartościowe soki często znajdują zastosowanie w różnych dietach i terapiach skierowanych przeciwko groźnym chorobom. Są też doskonałym uzupełnieniem ubogiej w składniki odżywcze diety.

Kuvings D9900 i dane techniczne

Do pracy urządzenia potrzebne jest źródło zasilania o napięciu 230 V. Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings D9900 wyposażona została w bezszczotkowy silnik indukcyjny o mocy 240 W, najnowocześniejszy stosowany w jednoślimakowych, pionowych wyciskarkach. Jej ciągły czas pracy nie przekracza 30 minut. To czas, który powinien w zupełności wystarczyć na użytek domowy przeciętnej rodziny.

Kuvings D9900 ma wymiary 201 mm x 239 mm x 490 mm i charakteryzuje się wagą 7,1 kg. Misa urządzenia ma pojemność 500 ml.

Jakie są dodatkowe atuty wyciskarki Kuvings D9900? Jej długi okres gwarancji. Kuvings D9900 jest urządzeniem niezawodnym, które do tego charakteryzuje się wysoką wydajnością. Jeśli jednak obawiasz się, że z jakich powodów przestałoby działać, urządzenie objęte jest 10-letnim okresem gwarancji.

Wyjątkowe urządzenie do wyjątkowych zadań

W czym jeszcze tkwi wyjątkowość tego urządzenia?

W zastosowanych do jego produkcji materiałach. Warto wspomnieć, że wykorzystane do produkcji wyciskarki Kuvings D9900 materiały nie zawierają szkodliwych bisfenoli. Jej ślimak oraz sitko wykonano z ultemu, to jest niezwykle wytrzymałego materiału, który opatentowany został przez NASA i wykorzystywany jest w badaniach kosmicznych.

Wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia materiały, efektywność urządzenia, wolne obroty silnika, które gwarantują cichą pracę – to tylko niektóre z zalet, które sprawiają, że wyciskarkę Kuvings D9900 można uznać za wyjątkowe urządzenie. Jej zalety z pewnością docenią osoby, którym zależy na zdrowym odżywianiu i możliwości samodzielnej produkcji zdrowych soków w domowym zaciszu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge