Wyjątkowa poduszka do karmienia

Kiedy rodzi się dziecko, lista niezbędnych z tej okazji rzeczy robi się coraz dłuższa i dłuższa. Wśród akcesoriów, które producenci proponują młodym rodzicom, są zarówno takie, bez których spokojnie można się obejść, jak i takie, które w moim mniemaniu są absolutnie niezbędne. Wśród tych drugich znajduje się poduszka do karmienia.

Znam mamy, które twierdzą, że poduszka do karmienia była im całkowicie zbędna. Ja przyznam jednak, że nie wyobrażam sobie karmienia niemowlęcia bez niej. Komfort, jaki daje podczas karmienia, jest nie do przecenienia. Choć przyznam szczerze, że początkowo sama byłam sceptyczna, dziś, z perspektywy czasu stwierdzam, że był to strzał w dziesiątkę i mój absolutny numer 1 na liście rzeczy, które ułatwiają życie mamie i dziecku.

Kura Babci Dany

Ja miałam szczęście być w tej komfortowej sytuacji, że dużo bardziej doświadczone ode mnie mamy podarowały mi poduszkę do karmienia, wiedząc już, że w opiece nad maluszkiem jest to rzecz niezastąpiona. Że jest tak rzeczywiście, sama bardzo szybko przekonałam się po urodzeniu dziecka. Kura Babci Dany używana była przez nas do karmienia, przytulania, podpierania i towarzyszy nam nieprzerwanie aż po dziś dzień. W rozmowach z innymi mamami udało mi się ustalić, że jest to jeden z najlepszych produktów tego typu dostępnych na rynku. Czym nas urzekł? Oto krótka lista jej zalet:

  • Antyalergiczny materiał

Niezwykle istotne jest, by poduszka do karmienia, na której spoczywa maluszek, wykonana została z odpowiednich materiałów pozwalających zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii. Powinna także umożliwiać stały dopływ powietrza i zapobiegać przegrzewaniu się karmionego maluszka. Kura Babci Dany jako poduszka do karmienia sprawdza się idealnie, ponieważ posiada bezpieczne dla małych dzieci wypełnienie z atestowanego puchu silikonowego.

  • Sprężystość

Jeśli poduszka do karmienia będzie zbyt miękka, dziecko będzie się w niej zapadać, jeśli zbyt twarda zarówno jemu, jak i mamie będzie niewygodnie. Optymalna twardość i sprężystość, jaką gwarantuje puch silikonowy, pozwala na dopasowanie się poduszki do kształtu ciała matki i dziecka i daje komfort podczas karmienia.

  • Tkanina

Bardzo istotny jest rodzaj materiału, z jakiego wykonana została poduszka do karmienia. Kura Babci Dany uszyta jest z miękkiej i delikatnej w dotyku tkaniny, jaką jest velvet. Dzięki temu, że jest przewiewna, zapobiega poceniu się dziecka w czasie karmienia.

Do czego jeszcze może służyć poduszka do karmienia

Choć, jak sama  nazwa wskazuje, jest to poduszka do karmienia, w rzeczywistości Kura Babci Dany może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów. Przydać może się już w okresie ciąży, kiedy przyszła mama z dużym brzuszkiem nie może sobie znaleźć wygodnej pozycji do spania. Kura Babci Dany idealnie sprawdzi się wtedy jako podpora pod powiększający się brzuszek. Poduszką do karmienia może także podeprzeć maluszka, który cierpi z powodu ulewania, abo wtedy, gdy maluszek podejmuje już próby siadania. Jeśli nie wychodzi mu to jeszcze sprawnie, a pozycja leżąca jest już dla niego zbyt nudna, możesz zaproponować mu pozycję półleżącą, podpartą w poduszce. W ten sposób dziecko może zaspokajać swoją ciekawość świata, obserwując wszystko dookoła lub oglądać książeczki dla niemowląt. Wreszcie Kura Babci Dany to idealna pierwsza maskotka dla maluszka. Delikatny materiał sprawia, że może być przytulana nawet przez wcześniaki.

Choć wiele osób neguje przydatność poduszek do karmienia, tak naprawdę o ich zaletach przekonują się mamy, którym dane było z nich korzystać. Co istotne, jak wspomniałam powyżej, poduszki do karmienia mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge