Zdrowe i szybkie śniadanie na tapecie

Mówi się, że zdrowe i szybkie śniadanie (choć to drugie obowiązuje tylko wtedy, gdy spieszysz się do pracy) jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Ja, patrząc na to, jak opieszale podchodzi się ostatnio do pożywnych i zdrowych obiadów, dodałabym, że równie ważny jest obiad. Jednak z całą pewnością bez zjedzonego śniadania nie powinno się wychodzić z domu.

Po dziś dzień pamiętam, jak od wczesnego dzieciństwa rodzice mówili mi, że bez zjedzenia śniadania nie należy wychodzić z domu. Stosowałam ta zasadę do siebie i stosuję ją w stosunku do moich dzieci. Zawsze, nawet przed wyjściem do przedszkola, gdzie i tak było śniadanie, musiały zjeść choć nieduży posiłek w domu. Efekt był taki, że kiedy poszły do szkoły, a poranne śniadanie stało się już koniecznością, nie miały problemu z jego zjedzeniem. A nieraz słyszałam opowieści innych mam, że tak wcześnie rano ich dzieci nie są jeszcze głodne, nie dają rady nic zjeść itd. Tymczasem w szkole już na pierwszej lekcji robiły się głodne.

Zdrowe i szybkie śniadanie na dobry początek dnia

Zdarzało mi się słyszeć o przypadkach, kiedy ktoś zasłabł właśnie z tego powodu, że nie zdążył zjeść porannego posiłku. Zdrowe śniadanie daje siłę i energię na cały dzień. Sprawia, że, niezależnie od tego czy jesteśmy w pracy, w szkole, czy w domu, mamy chęć do działania. Dotyczy to zwłaszcza dzieci. Te z nich, które zjadają pożywne śniadanie przed wyjściem z domu, potrafią się lepiej i dłużej skoncentrować. Ich pamięć jest lepsza, a one same spokojniejsze.

Kilka pomysłów na zdrowe i szybkie śniadanie

 A oto kilka moich pomysłów na pożywne, zdrowe i szybkie śniadanie.

Owsianka i koktajl owocowy

Jedyne czego potrzebujesz to płatki owsiane, mleko oraz owoce. Możesz wykorzystać tu zarówno świeże, jak i mrożone owoce.

Płatki z mlekiem, miodem, rodzynkami i żurawiną

To ostatnio mój numer 1. Zaraziłam nim nawet moje dzieci. Możesz tu wykorzystać dowolne płatki. Ja zwykle mieszam kukurydziane i owsiane. Do miski z ciepłym mlekiem dodaję też łyżeczkę miodu oraz ulubione bakalie. U mnie jest to niezmienne żurawina, a czasem również rodzynki. Takie śniadanie jest pyszne, zdrowe i bardzo sycące.

Jajecznica

Zawsze chętnie zjadamy rano jajecznicę. Co ważne, wcale nie musisz poświęcać na jej przygotowanie dużo czasu.  Możesz usmażyć jajka na odrobinie masła.

Grzanki z dżemem truskawkowym

To z kolei ulubione śniadanie moich dzieci. Wystarczy opiekacz do chleba, dobry chleb i oczywiście dżem.

Kanapka z pełnoziarnistego chleba z jajkiem sadzonym

Do kanapki można jeszcze dodać sałatę i pomidora.

Pomysłów na zdrowe i szybkie śniadanie może być naprawdę dużo. Wystarczy trochę inwencji, a na pewno wyczarujesz coś niezwykłego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge